Gut için diyet planı « Diyet İle İlgili Bilgiler – Diyet Teknikleri

Diyet planları ve diyet önerileri gibi konularda profesyonel içeriklerimizle sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Gerçek diyetisyenler eşliğinde hazırlanan makalelerimiz ile sizleri aydınlatacağız.

Gut için diyet planı

Lezzetli, pişirmesi kolay ve pürin oranı düşük: Bir haftalık gut beslenme planımız sizi günlük yaşamda destekler ve korkunç gut atakları geçmişte kaldı.

Patates ve karnabahar köri

Gut için doğru beslenme

Gutun önlenmesi ve tedavisi için ürik asit izlenmelidir. Vücudunuza günde maksimum 500 miligram ürik asit verin . Et ve balıktan çekinirseniz ve her zaman filetoyu seçerseniz bunu yapabilirsiniz. Deri, vücutta ürik aside parçalanan özellikle çok sayıda pürin sağlar. 

Yumurta, peynir ve ekşi süt ürünleri gut beslenme planında gerekli protein miktarını sağlar. Tam tahıllı ürünler, zeytin veya keten tohumu yağı gibi kaliteli yağlar, meyve ve sebzeler de menüde yer alıyor. Baklagiller, lahana, mantar veya ravent veya kuşkonmaz gibi mevsim yıldızları olmadan yapmanız gerekmez. Orta derecede bir zevk miktarı geçerlidir.

Gut için beslenme planı şunları vaat ediyor:

  • Bütün bir hafta boyunca çeşitlilik
  • aktif bir yaşam tarzı ile kilo kaybı
  • Ürik asit seviyesi üzerinde çok az etkisi olan yiyecekler
  • Zevk ve açlık yok

Gut Diyeti yazımızda   konuyla ilgili tüm önemli bilgileri bulacaksınız.

Gut için beslenme planı

Her gün orada üç ana öğün ve tek öğün aralarında atıştırma ürik asit 500 miligram, maksimum. Gut ataklarını önlemek için idealdir. Tariflerimizde bulunan ürik asit içeriğini beslenme tablosunda bulabilirsiniz.

Toplamda, günde 1450 ila 1600 kilokalori vardır, bu da fazla kiloları atmak için idealdir. Normal ağırlık sadece eklemleri korumakla kalmaz, aynı zamanda ürik asit konsantrasyonu da tekrar yükselebilir.

Gut beslenme planı için sadece doğru yiyecekler değil, aynı zamanda akıllıca bir içecek seçimi de önemlidir. Bu nedenle ürik asit atılımını kolaylaştırmak için günde en az iki ila üç litre içmelisiniz. Maden suyu, şekersiz meyve ve bitki çayları ve üç ila dört fincan kahve ideal susuzluk gidericilerdir.