Kilo kaybı için EAT SMARTER diyet planı « Diyet İle İlgili Bilgiler – Diyet Teknikleri

Diyet planları ve diyet önerileri gibi konularda profesyonel içeriklerimizle sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Gerçek diyetisyenler eşliğinde hazırlanan makalelerimiz ile sizleri aydınlatacağız.

Kilo kaybı için EAT SMARTER diyet planı

, Diyet Önerileri, Sağlıklı Beslenme Okunma , 1 hafta önce , 3 Dakika

Sağlıklı ve lezzetli yiyin, ancak bu süreçte bir ya da iki kilo mu verdiniz? Sorun değil, kilo kaybı için EAT SMARTER beslenme planımız size yardımcı olacaktır. Uzmanlarımız bir hafta boyunca çeşitli tarifleri bir araya getirdi.

 

ağlıklı bir şekilde kilo verin ve aynı zamanda lezzetli yiyin – birçok insanın istediği bu. Ancak çoğu diyet hızlı kilo vermeye odaklanır ve hoşgörüyü unutur. Diyette kalıcı bir değişiklik, ancak hoşunuza giderse ve uygulanabilirse uzun vadeli başarı getirecektir!

Bizim ile kilo kaybı için daha akıllı EAT diyet planı, sen yüksek kaliteli protein, yüksek lif karbonhidrat, sağlıklı yağlar ve esansiyel vitaminler vücuda sağlık. Can sıkıcı açlık veya tehlikeli eksiklik belirtileri olmadan kilo verebilirsiniz.

Kilo Verme Beslenme Planı: EAT SMARTER Hafta Temelleri

EAT SMARTER programı, haftada bir kilo verebileceğiniz biraz azaltılmış kalorili karma bir diyete dayanmaktadır. Alman Beslenme Derneği (DGE), sağlıklı kilo kaybı için 2 haftada 0,5 ila 1 kilo önermektedir. Yani her hafta bir kilo vermiyorsanız, hala doğru yoldasınız – uzun vadeli başarıyı düşünün ve bekleyin!

Kilo kaybı için EAT SMARTER diyet planı, erkekler için günde yaklaşık 2100 kalori  ve kadınlar için yaklaşık 1600 kalori sağlar . Kadınlar için kahvaltıda yaklaşık 400 kalori, öğle ve akşam yemeklerinde ise 450 kalori olmalıdır. Her biri 150 kalorilik iki hafif atıştırmalığa da izin verilir. Erkeklerin toplam kalorilerini alabilmeleri için kadınlara göre porsiyonun üçte birine kadar daha fazlasını yiyebilirler (kahvaltı: yaklaşık 500 kalori, öğle ve akşam yemekleri için 600 kalori ve ara öğünler için 200 kalori).

Ancak günde beş öğün herkes için uygun olmadığı için kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerini biraz daha büyük porsiyonlarla yiyebilir veya ana öğünden hemen sonra ara öğünü tatlı olarak yiyebilirsiniz. Sizin için neyin en iyi olduğuna kendiniz karar verin.

Diyetinizi ve alışkanlıklarınızı uzun vadede yo-yo etkisi olmadan değiştirmek istiyorsanız, EAT SMARTER kilo verme kursu düşük karbonhidrat, aralıklı oruç ve sirtfood’u birleştiren yenilikçi bir konsept sunuyor . 12 haftalık program hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz :